نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

چرا لپ تاپ حتی در صورت اتصال روشن نمی شود؟

لپ تاپ روشن نمی شود؟ اگر لپ تاپ شما روشن نمی شود، حتی وقتی به برق متصل است می تواند منبع تغذیه، باتری، مادربرد، کارت گرافیک یا RAM معیوب داشته باشد. هنگام عیب یابی لپ تاپی که شروع نمی شود، با اصول اولیه شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که دوشاخه سیم به پریز و رایانه وصل شده است. باتری و اتصال برق لپ تاپ را بررسی کنید تا مطمئن شوید اتصال قطع نشده است. اگر هنوز روشن نشده باشد، ممکن است با یک جز internal داخلی مشکل ساز شود.

سیم برق را بررسی کنید

ابتدا و مهمترین نکته این است که لپ تاپ خود را از برق وصل کنید. در صورت لک شدن و یا قطع شدن سیم، نگاهی دقیق و دقیق به سیم برق بیندازید. اگر در جعبه ترانسفورماتور AC علائم تغییر رنگ، سوزش بو یا تاب خوردگی قطعات مشاهده شود، احتمالاً باید تعویض شود. در صورت مشاهده نقص در سیم برق، آن را تعویض کنید. می توانید منابع تغذیه جایگزین را به صورت آنلاین، در خرده فروشی های الکترونیکی یا با تماس با سازنده رایانه خود پیدا کنید. اگر به منبع تغذیه آسیب دیدید، آن را از دیوار و لپ تاپ جدا کنید تا جایی که بتوانید آن را تعویض کنید.

آیا اتصالات و باتری خوب است؟

هنگامی که منبع تغذیه معیوب را رد کردید، اتصال برق روی خود لپ تاپ را بررسی کنید. اتصالات برق می توانند به مرور زمان شل شده و از کار بیفتند. در صورت خرابی آشکار به اتصال برق، یا قطعات شل و ول دار، لپ تاپ را برای تعمیر وارد کنید. در صورت امکان، باتری را از لپ تاپ خارج کنید و فقط با اتصال منبع تغذیه سعی کنید آن را روشن کنید. اگر لپ تاپ بدون باتری روشن شد، باتری را تعویض کنید تا درست شارژ و شارژ شود. برخی از تولیدکنندگان، مانند اپل، اجازه نمی دهند خودتان باتری را جدا کنید، در این صورت لپ تاپ را برای جایگزینی باتری داخلی وارد کنید.

این مطلب را از دست ندهید   تعویض دوربین Asus X551CA

مراقب گرم شدن بیش از حد باشید

اکثر پردازنده های لپ تاپ دارای حفاظت حرارتی داخلی هستند که کامپیوتر را خاموش می کند. لپ تاپ دوباره خاموش نمی شود تا زمانی که سیستم خنک شود. اگر از رایانه روی تخت، بالش یا سطح نرم دیگری استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که دریچه های رایانه مسدود نشده و هوای گرم به درستی جابجا شده است. لپ تاپی که به درستی تخلیه نمی شود می تواند فن معیوبی داشته باشد که باید تعویض شود. اگر لپ تاپ شما داغ است، بگذارید قبل از دوباره روشن کردن، کاملاً خنک شود. لپ تاپی که پس از خنک شدن دوباره روشن شود، به احتمال زیاد با گرم شدن بیش از حد مشکل دارد.

مشکلات داخلی

اگر مشکلی در منبع تغذیه، باتری یا گرم شدن بیش از حد پیدا نکردید، ممکن است یک قطعه داخلی معیوب باعث بروز مشکل شود – به عنوان مثال مادربرد خراب یا خراب، یا مدارهای شارژ آسیب دیده، کارت ویدیوی معیوب، RAM یا مشکلات نرم افزاری . اگر اخیراً رایانه را باز کرده اید و اجزای سازنده را لمس کرده اید، ممکن است الکتریسیته ساکن باعث آسیب شود. اگر مشکوک هستید که یک قطعه داخلی باعث بروز مشکل شده است، رایانه را برای تعمیر وارد کنید یا برای جزئیات ضمانت و تعویض با سازنده صحبت کنید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =