نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

مادربرد چیست و چه نقشی در تبلت دارد؟

چرا تبلت ایسوس دائم ریستارت می‌شود؟ چرا تبلت ایسوس روشن نمی‌شود؟ علت خاموش شدن ناگهانی تبلت ایسوس چیست؟ بروز هر یک از این مشکلات در تبلت ایسوس می‌تواند یک دلیل مشترک داشته باشد که آن هم خرابی مین برد یا مادربرد تبلت ایسوس است. اما مادربرد تبلت چه نقشی در این دستگاه دارد و چرا خراب می‌شود؟ و از همه مهم‌تر اینکه چطور می‌توان از خراب شدن برد تبلت ایسوس جلوگیری کرد؟ ادامه این مطلب را از دست ندهید تا ضمن پاسخ دادن به هر یک از این سوالات شما را با مرکز معتبری جهت عیب‌یابی و تعمیر برد تبلت ایسوس آشنا کنیم.

تعمیر برد تبلت ایسوس

مادربرد در تبلت همه کاره است. به گونه‌ای که قطعات این دستگاه شامل: پردازنده، چیپ GPU، انواع ورودی / خروجی‌ها و … بر روی مادربرد سوار شده‌اند و مادربرد وظیفه برقراری ارتباط بین آن‌ها را دارد. از طرفی مادربرد به کمک CPU یا پردازنده تبلت می‌رود و ارتباط پردازنده را با سایر قطعات این دستگاه برقرار می‌کند. چرا که CPU خود به تنهایی قادر به برقراری ارتباط با سایر اجزاء تبلت و پردازش عملیات آن‌ها نیست. به همین دلیل است که می‌گوییم، مادربرد همه کاره تبلت است و بدیهی است که با خراب شدن برد تبلت، این دستگاه از کار بیافتد و ناگهان خاموش شود یا اینکه اصلاً روشن نشود.

در صورت بروز چنین مشکلاتی در تبلت ایسوس، تعمیر برد تبلت ایسوس که به دلیل قرار گرفتن چیپ‌ها و قطعات متعددی بر روی آن، پروسه بسیار حساسی دارد را به نمایندگی تعمیرات ایسوس بسپارید.

این مطلب را از دست ندهید   تعویض باتری Asus X551CA

عوامل موثر در  خراب شدن و تعمیر مادربرد تبلت ایسوس

سه عامل بسیار مهم شامل: نوسان برق، وارد شدن ضربه به تبلت و همچنین آبخوردگی این دستگاه موجب خرابی و تعمیر برد تبلت ایسوس می‌شوند. در واقع تبلت نیز مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری دارای منبع تغذیه است که به آن برد پاور یا پاور هم می‌گویند.

نکات حائز اهمیت برای جلوگیری از خراب شدن برد تبلت

وظیفه پاور در این دستگاه گرفتن برق شهری و تبدیل آن به جریان برق مناسب برای تبلت است. به گونه‌ای که منبع تغذیه به عنوان تامین کننده برق مورد نیاز تبلت پس از دریافت جریان برق شهری و تبدیل آن به برق مورد نیاز تبلت، آن را از طریق مین برد به اجزاء این دستگاه انتقال می‌دهد. با این وجود اگر جریان برق نوسان داشته باشد هم پاور تبلت و هم مادربرد آن دچار مشکل می‌شوند. از طرفی مین برد تبلت به ضربه و رطوبت نیز حساس است. با این وجود وارد شدن ضربه سنگین به این دستگاه یا آبخوردگی آن نیز می‌تواند موجب خرابی مادربرد تبلت شود.

استفاده از محافظ برق را جدی بگیرید

همانطور که اشاره کردیم، نوسان برق مهم‌ترین عامل خرابی و تعمیر برد تبلت ایسوس است. با این وجود باید استفاده از محافظ برق را جدی بگیرید. به گونه‌ای که بهتر است هنگام شارژ کردن تبلت ایسوس، این دستگاه را به محافظ برق متصل کنید. چرا که محافظ برق از بروز نوسان برق و آسیب‌دیدگی برد اصلی تبلت و همچنین سایر قطعات این دستگاه از جمله برد پاور تبلت ایسوس جلوگیری می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید   داغ شدن باتری لپ تاپ ایسوس

ضربه‌خوردگی و آبخوردگی تبلت ایسوس جلوگیری کنید

دیگر عواملی که موجب آسیب‌دیدگی برد تبلت می‌شوند شامل وارد شدن ضربه به تبلت و آبخوردگی این دستگاه هستند. با این وجود بهتر است از وارد شدن هر گونه ضربه‌ای به تبلت و همچنین وارد شدن هر گونه رطوبتی به این دستگاه خودداری کنید. توجه داشته باشید که ضربه‌خوردگی و آبخوردگی تبلت تنها به برد اصلی این دستگاه آسیب وارد نمی‌کند بلکه به سایر قطعات تبلت نیز به ویژه هارد آن آسیب وارد می‌کند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 6 =